Sütemények

Sült tészta, amit összegyúrt lisztből, zsiradékból és tojásból hevítve készítenek. Kellemes édes, sós vagy más ízesítésű kiegészítő étel.

2008 ORSZÁGTORTA

Szatmári szilva torta recept

Elkészítése:

piskótával kezdjünk, hiszen hűlnie kell. Az eredeti receptúra karikákban javasolja a sütést, nekem nincs 3 egyforma karikám így mértem, rajzoltam  sütőpapíron és egyszerűen felkentem a tészta karikákat és gyűrű nélkül sütöttem. Picit megnőttek, 1 cm-el lettek nagyobbak csak, szóval nyugodtan süthető karika nélkül. Ha karika nélkül sütjük akkor készre sütés után kb 5-10 perccel vágjuk méretre, mert itt még elég langyos, könnyen vágható a tészta!

Az asztaltszilvát kockázzuk fel és forraljunk vizet, kb 150 ml, lényegtelen hiszen csak áztatni fogunk. Ha forr a víz dobjuk bele a szilvákat, vegyük le a tűzről és áztassuk kicsit meg. Fel kell puhulnia a szilváknak. Nem főzzük csak áztatjuk, puhítjuk. Kb 10-15 perc.

Ahogy puhák azonnal szűrjük le és hútsük le hideg vízzel.

sütőt most már melegítsük elő 210 fokra, alsó-felső sütésre.

A tojást tegyük habüstbe, adjuk hozzá a vanília rúd belsejét.

A vajat a porcukorral habosítsuk ki, szép, majdnem fehér színig.

Adjuk hozzá a vaníliás tojást és nem ne lepődjünk meg, elég csúnya állaga lesz, de türelmesen keverjük robotgéppel és gyönyörűen összeáll. nagyon habos, krémes, sima állagot kell a végére kapnunk.

Az aszatltszilvát adjuk hozzá a habhoz, keverjük át.

Az összes többi szárazanyagot mérjük ki és keverjük össze egy edényben, majd keverjük hozzá egyszerre a szilvás habhoz.

Könnyed tésztát kapunk, ne keverjük túl mert akkor kemény lesz a tészta!

Egy nagy tepsire pont elfér a három lap, szóval mérjünk, egyszerű ha van formánk mert azt körbe tudjuk rajzolni, és a kis karikákba halmozzuk a tésztát, simítsuk el, igazgassuk kerekre és irány a sütő. 10-12 percig kell csak sütni.

Gyönyörűen megemelkednek, nem lesznek giga nagyok, de melkednek és szép aranybarna színük lesz, ekkor kész is vannak. A sütőt kapcsoljuk le. Én hagytam a sütőben hűlni 5-10 percet csak aztán vettem ki. A sütő ajtaja ki volt nyitva!

Ennyi hűlés után és méretre is vágtam, fogtam a 16 cm-es karikámat és egyszerűen mint egy kiszúróval méretrevágtam a karikákat.

Jöhetnek a krémek.

A Marcipán krémmel kezdjük.

A tej 2/3 részét a cukorral felforraljuk, majd hozzáadjuk a lereszelt marcipánokat. Folyamatosan keverve simára keverjük.

A maradék tejet a sárgájával elkeverjük és hozzáöntjük a marcipános keverékhez. Folyamatosan keverjük, hiszen leéghet. Ha besűrűsödött, láthatóan sűrűsödik akkor kész is van:-)

Ezt tegyük félre pihenni.

A csokoládés krém következik.

A tej 2/3-át a cukorral forraljuk fel. Folyamatos keverés közben adjuk hozzá a kakaómasszát.

És most álljunk meg kicsit.
Kakaó massza házilag:

2 kocka étcsokoládé és 1 g kakaópor. A csokit olvasszuk fel és adjuk hozzá a kakaóport, keverjük el és kész is. Sűrű masszát kapunk.

Tehát a kakaó masszát keverjük a tejbe, folyamatosan keverjük.
Végül adjuk hozzá a maradék tejjel elkevert sárgáját, és foylamatosan keverve sűrítsük be.

Tegyük félre hűlni.

Készítsük el a főzött zselatint.

A vizet forraljuk fel és adjuk hozzá a zselatinport. Itt a Horváth Rozi is jó. Hűtsük le kicsit. Langyosra kell hűteni.

Készítsük el a pálinkás szirupot.

Cukorszirupot kell késhzítenünk, vagyis fel víu, fele cukor ez lesz 50% oldat a sűrítés végére. Addig forraljuk a szirupot míg besűrűsödik. Ha ez kész mehet bele a pálinka.

Készítsük el a tejszínhabot.

Én felvertem egy 200 ml tejszínt:-) Lövásem sincs mennyi folyékony állapotban a kész tejszín, szó visszafelé nem ment a számolás és inkább biztosra mentem.

A krémek összeállítása következik.

A marcipános krémhez 15 g főzött zselatint kell adnunk. Keverjük el.

A csokoládés krémhez 10 g főzött zselatinra lesz szükségünk, keverjük el a krémben.

Utolsó krémes fázis.

A marcipán krémhez keverjünk, forgassunk 65 g tejszínhabot.

A csokis krémhez pedig 50 g tejszínhabot.
Ezzel ak rémek készen is vannak.

Állítsuk össze a tortát

A 16 cm gyűrű aljára egy piskóta kerül.
Ezt kenjük meg bőségesen a pálinkás sziruppal. Majd egy réteg szilvalekvár következik, ne túl vastagon. Erre jön a darált dió fele.
Erre jön a csokoládés krém 2/3-a. Szépen simítsuk el.

Jöhet a következő piskóta lap, sziruppal kenjük, lekvárral kenjük, dióval szórjuk és a marcipán krém 2/3-val töltjük.

Az utolsó lap jön, ennek a tetejét kenjük meg a marcipán krémmel, a közepére a csokis krémet halmozzuk és keverjük össze, hogy márványos hatást érjünk el.

Tegyük hűtőbe 3 órára.

Közben elkészíthetjük a díszeket is. Én marcipán szilvákat készítettem.

A lila színt a funcakes ételfesték lila ás királykék színével értem el.
A zöld levélkék színét, mivel nem leltem a funcakes festékemet, sőt egy igazán halvány színű festék volt a közelemben így azt is kevertem. Colour splash lime és a funcakes királykék festékével értem el a zöld színt.
Sőt 🙂 a barna kis ágakat pedig az zöld maradék marcipánból és egy kevéske bordó festékkel színezve értem el.

A szilvák deresítése- ezt rengetegen kérdeztétek- bármiylen gyümölcsöt, szilvát, áfonyát stb… deresíthetünk ezzel a technikával. Vagyis szatén fényt teszünk rá ecsettel. Én most a kéket használtam.

Ha a torta kihűlt akkor jöhet az utolsó fázis a díszítés.

Tejszínhabbal körbekenjük vékonyan. A darált, szeletelt, aprított -eredeti receptben szeleteket hazsnáltak- mandulával panírozzuk.
Tejszínhab rózsákat nyomunk a torta tejére és ezekre ültetünk- eredeti recept szerint marcipán levélkéket- én szilvákkal díszítettem.

Forrás: tortaiskola.hu

Szatmári szilva torta recept

A 2008-as év Ország Tortája a Szatmári szilva torta volt. Ízekben nagyon gazdag, inkább télies ízvilágnak mondanám, hiszen aszaltszilva, fahéj …. csupa csupa téli íz. Gazdag marcipán és csokoládékrém a piskóták között, és egy kis pikantéria a pálinka. Isteni finom torta. Zila László készítette. A 2008-as tortája viszont könnyed. Bár nagyon erőteljes ízekkel dolgozott, a piskóta is elég tömény de nagyon könnyed összhatású a torta. Gratulálok:-)

HV: 16 cm tortagyűrűhöz

Hozzávalók:

  • PISKÓTA:
    • 170 g aszaltszilva
    • 30 ml rum
    • 35 g darált dió
    • 60 g vaj
    • 60 g porcukor
    • 60 g tojás
    • 70 g liszt
    • 2,5 g sütőpor
    • 2,5 g fahéj
    • 3,5 g citromhéj
    • 1,5 g só
    • 1/2 vanília rúd
  • MARCIPÁN KRÉM
    • 65 ml tej
    • 50 g tojássárgája
    • 50 g marcipán
    • 5,5 g keserű marcipán
    • 11 g kristálycukor
  • CSOKOLÁDÉ KRÉM
    • 45 ml tej
    • 25 g tojássárgája
    • 15 g kakaó massza
    • 30 g kristálycukor
  • Szilvapálinkás szirup
    • 15 ml szilvapálinka
    • 15 ml cukorszirup 50%-os
  • Főzött zselatin
    • 125 ml víz
    • 20 g zselatin
  • A krémek lazításához
    • 65 g tejszínhab -ez a marcipános krémhez
    • 50 g tejszínhab -ez a csokoládés krémhez

    Szilvalekvár a kenéshez kb 200-250 g
    Darált dió kb 100 g a lapok szórásához /ezt pirítsuk is meg száraz serpenyőben. Tejszínhab a külső kenéshez és mandula a panírozáshoz

Bagolyszem

Hozzávalók:

  • Tésztához: 50 dkg liszt, 25 dkg vaj, 1 tejföl, 2 dl tej, 5 dkg élesztő, 4 tojássárgája, csipetnyi só
  • Töltelékhez: 20 dkg szilvalekvár, 1 üveg kimagvalt meggybefőtt, 15 dkg darált dió, 4 tojásfehérje, 15 dkg kristálycukor, 1 vaníliacukor

Elkészítése: Az élesztőt tejben felfuttatjuk. Jól összegyúrjuk a tésztához valókkal, pihentetjük fél óráig. 4 részre osztjuk, téglalap alakúra kinyújtjuk, lekvárral megkenjük. Széleire sorban meggyet rakunk és egymással szemben felcsavarjuk. Tejföllel megkenjük. Középen maradt részbe tölteléket készítünk, a kristálycukorból, tojásfehérjéből, vaníliacukorból. Ha keményre felvertük, hozzákavarjuk a darált diót. A tekercsek közepébe rakjuk, lesimítjuk és közepes húmérsékletű sütőben kisütjük. Éles késsel felszeleteljük.

Borított tészta

Hozzávalók:

  • Két összmaréknyi liszt, 6 tojás, 25 dkg cukor, 4 dl tejföl, 1 dl tej, 3 evőkanál zsír, só, 40 dkg szilvalekvár, 1 kg túró

Elkészítése: Tésztát gyúrunk, vékonyra elnyújtjuk és felvágjuk könyvlapnyi nagyságúakra. A gyúrótáblára abroszt terítünk és sós vízben kifőzött, leszűrt tésztát erre rekjuk. Közben kikeverjük a túrót: 1 kilóhoz 25 dkg cukrot, 3 tojást adunk: A szilvalekvárt kevés tejjel feltörjük. A tepsi alját fagyos zsírral kikenjük, egy réteg tésztát belerakunk. Rákanalazunk meleg zsírban feloldott tejfölt, és az ízes túró felét. Beborítjuk tészával, megkenjük lekvárral, majd ismét tészta következik és a megmaradt túró. A tetejét lefedjük a maradék tésztával, amit tejfölös zsírral meglocsolunk. Sütőbe toljuk, szép pirosra sütjük. Felszeletelve tálaljuk.

Diós-szilvas rétes

Hozzávalók:

  • Tésztához: 60 dkg rétesliszt, 1 tojás, 2 dl tejföl, 2 evőkanál olvasztott zsír, 3 dl langyos víz, csipetnyi só
  • Töltelékhez: 1 kg kimagvalt szilva, 50 dkg darált dió, 30 dkg cukor, 2 evőkanál zsír, 1 kanál fahéj.

Elkészítése: Liszttel összekeverjük a langyos zsírt, csipetnyi sót, tojást és langyos víz hozzáadásával lágy tésztát gyúrunk. Akkor jó, ha nem szakad, ha kis hólyagokat vet, ha feljön gyúrótábláról. Letakarva pihentetjük. Lisztezett abroszon – alatta tányéron – kinyújtjuk, húzzuk olyan vékonyra, amilyenre csak tudjuk. A tésztának hártyavékonynak kell lennie. Ezután a vastag széleket levágjuk. A kinyújtott tészta egyik része alá húzzuk a tányért, hogy az abrosz és a tészta közé levegő menjen és szikkadjon. Száraz ne legyen, mert akkor törékennyé válik. Elkészítjük a tölteléket: a kimagvalt szilvákat felnegyedeljük, a dió és cukor felével összekeverjük. Tejföllel és zsírral meglocsoljuk a tésztát, a dió másik felével megszórjuk. Erre terítjük a tölteléket és meghintjük fahéjas cukorral. Abrosz segítségével felcsavarjuk, 3-4 gömbölyítés után megállunk. Hosszában levágjuk. Így folytatjuk, míg el nem fogy a tészta. Kisütjük, felszeleteljük, porcukorral meghintve tálaljuk.

Dióskorong

Hozzávalók:

  • Tésztához: 30 dkg liszt, 13 dkg vaj, 2 tojássárgája, 5 dkg porcukor, 15 dkg szilvalekvár, kevés sütőpor
  • Díszítéshez: 15 dkg dió, 10 dkg porcukor, 2 tojás fehérje

Elkészítése: A hozzávalókból porhanyós tésztát gyúrunk. Lisztezett gyúródeszkán elnyújtjuk, borospohár nagyságúra szaggatjuk. Kevéske lekvárral összeragasztjuk. Tetejére díszítést készítünk a következőképpen: A porcukrot és a tojás fehérjét kemény habbá verjük és belekeverjük a darált diót. Ebből kis halmokat rakunk a süteményre és világosbarnára sütjük.

Édesanyám lekváros buktája

Hozzávalók:

  • 60 dkg rétesliszt, 20 dkg zsír, 2 dkg élesztő, 1 evőkanál cukor, 20 dkg szilvalekvár, csipetnyi cukor, kevés tej, porcukor

Elkészítése: A lisztet zsírral összedolgozzuk, beletesszük a cukros tejben felfuttatott élesztőt, sót és annyi langyos tejjel dagasztjuk be, hogy könnyű tésztát kapjunk. Vékonyra nyújtva tenyérnyi kockákra vágjuk, s mindegyikre teszünk egy evőkanál szilvalekvárt. Mind a négy sarkát középre hajtjuk. Forró sütőben közepes lángon sütjük. Tálalás előtt tetejét porcukorral meghintjük.

Derelye

Hozzávalók:

  • 40 dkg liszt, 2 db tojás, 20 dkg szilvalekvár, 4 evőkanál olaj, 10 dkg zsemlemorzsa, víz

Elkészítése: Ízletes szilvalekvárral töltött, derelyemetszővel kiszaggatott négyzetes alakú főtt tésztaféle, melyet zsírban pirított zsemlemorzsába forgatnak, porcukorral ízesítenek. Tartalmas krumplileves, bableves után melegen tálalt népi étel.

Egyensúlytészta

Hozzávalók:

  • 1 csésze liszt, 1 csésze cukor, 1 csésze zsír, 1 csésze szilvalekvár, 1 dl tej, 1 dkg élesztő, porcukor

Elkészítése: Langyos tejben elmorzsolunk 1 dkg élesztőt és a hozzávalókkal összegyúrjuk. Két részre szakítjuk, elnyújtjuk. Egyik részét kisméretű tepsibe rakjuk, megkenjük lekvárral. Másik lapot nyújtófa segítségével ráborítjuk. Sütőben kisütjük, porcukorral megszórjuk a tetejét.

Estike

Hozzávalók:

  • kis összmarék liszt, 4 tojás, kis összmarék porcukor, tojásnyi zsír, 20 dkg szilvalekvár

Elkészítése: 4 egész tojást kis összmarék porcukorral ¾ óráig kavarunk, majd ugyanennyi lisztet adunk hozzá. Még egy ¾ órányit kavarjuk. Kizsírozott tepsibe kanállal apró halmokat rakunk úgy, hogy szétfolyjanak pogácsává. 1 éjjelen át langyos helyen pihenni hagyjuk, hogy kérget hagyjon a teteje. Másnap kávéskanállal apró lekvárkupacokat rakunk a tetejére, és világosra sütjük.

Eta kiflije

Hozzávalók:

  • 50 dkg liszt, 20 dkg zsír, csipetnyi só, 3 dkg élesztő, 1 teáskanál cukor, 1 dl tej, 2 dl tejföl, 2 tojás sárgája, 10 dkg szilvalekvár

Elkészítése: A lisztet a zsírral, a sóval eldörzsöljük. A langyos tejbe cukrot teszünk. Ebben az élesztőt felfuttatjuk, s a liszthez adjuk. A tojás sárgáját is hozzáadjuk. Összegyúrjuk, 3 cipót készítünk belőle. Fél óráig pihentetjük, aztán a cipókat 3 mm vékonyra, kerekre nyújtjuk. 8 cikkre vágjuk, szélesebbik részére kávéskanálnyi szilvalekvárt teszünk és feltekerjük. Hamar sül. Vaníliás porcukorba forgatjuk.

Farsangi szelet

Hozzávalók:

  • 25 dkg liszt, 20 dkg zsír 15 dkg kristálycukor, 10 dkg porcukor, 20 dkg szilvalekvár, 4 tojás, 2 evőkanál tej, 1 csomag sütőpor 1 csomag vaníliás cukor

Elkészítése: 4 tojás sárgáját 20 dkg zsírral, 15 dkg kristálycukorral jól kikeverjük. 25 dkg liszttel, 1 sütőporral, 1 vaníliás cukorral, 2 evőkanál tejjel jól összegyúrjuk. Tepsibe téve félig megsütjük. Szilvalekvárral lekenjük. 4 tojás fehérjéből és 10 dkg porcukorból kemény habot verünk, amit a tészta tetejére simítunk. Sütőben aranysárgára sütjük.

Gomba

A gomba teteje:

  • 30 dkg háztartási keksz, 25 dkg porcukor, 25 dkg margarin, 1 fél rum essenc

Elkészítése: A kekszet összedaráljuk, összedolgozzuk porcukorral, margarinnal és rum essencel, majd a kosárkaformába belenyomkodjuk. A közepébe mélyedést vájunk, mivel ide fog kerülni a gomba szára. Ezután kisütjük. A gomba tetejére való máz: 15 dkg porcukor, 4 kanál víz, 10 dkg kakaó, 5 dkg vaj.

A hozzávalókat összekeverjük, 5 percig főzzük. A kisült gombatetőket ebbe mártogatjuk és ebben pihentetjük.

A gomba aljára való krém: 15 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 1 rum aroma

A margarint, porcukrot összekeverjük, rum aromával ízesítjük és megkenjük vele a gomba alját.

A gomba szára: 1 doboz babapiskóta, 10 dkg feltört szilvalekvár, 5 dkg darált dió.

A feltört szilvalekvárt összekeverjük a darált dióval. Kettévágjuk a babapiskótákat, megkenjük töltelékkel. Összeragasztjuk őket. Ezután a gomba aljába helyezzük az így elkészült szárakat.

Hamis mézes

Hozzávalók:

  • 30 dkg liszt, 20 dkg cukor, 20 dkg szilvalekvár, 2 tojás, 5 dkg zsír, 2 dl tej, 1 púpozott késhegynyi szódabikarbóna, szegfűszeg, fahéj, porcukor ízlés szerint

Elkészítése: 20 dkg szilvalekvárt 2 egész tojást 20 dkg cukrot 5 dkg zsírt, 2 dl tejet összekeverünk. A lisztet és a szódabikarbónát belevegyítjük. A szegfűszeggel, fahéjjal ízesítjük. Simára kikeverjük. Zsírozott tepsibe öntjük, kisütjük. Cukros mázzal lekenjük.

Jolánka néni tepertős pogácsája

Hozzávalók: 50 dkg liszt, 25 dkg szilvalekvár, 40 dkg tepertő, 3 tojássárgája, 1dl tejföl, 3 dkg élesztő, kevés só

Elkészítése: A tepertőt ledaráljuk. Tésztáját meggyúrjuk tojássárgájával, kevés sóval, tejföllel és liszttel. Teszünk bele 3 dkg élesztőt is. Az egészet jól összedolgozzuk és egy tálban letakarva állni hagyjuk. Aztán a tésztát kinyújtjuk és lekenjük darált tepertővel. Összegyúrjuk, majd ismét állni hagyjuk. Ezt még kétszer megismételjük. Amikor a tészta megfelelő minőségű, kétujjnyi vastagra nyújtjuk, üvegpohárral kiszaggatjuk. Lekvárral betöltjük, tetejét éles késsel rácsosra vagdossuk. Bekenjük tojássárgájával, tepsibe rakjuk és sütőben megsütjük.

Joli néni süteménye

Hozzávalók:

  • 50 dkg liszt, 20 dkg zsír, 3 dkg élesztő, 3 dl tej, 2 tojássárgája, 1 kanál kristálycukor, pici só, 20 dkg szilvalekvár

Elkészítése: 3 dl tejben az élesztőt megfuttatjuk. Ehhez adunk 50 dkg lisztet, 20 dkg zsírt, pici sót és egy kanál kristálycukrot. Mindezt két tojássárgájával összeállítjuk és öt cipóba szakítjuk, melyeket fél óráig pihentetünk. Lisztezett gyúródeszkán kinyújtjuk, szögletesre vágjuk. Tetejére lekvárt teszünk, és összetekerjük, mint a csigát. Zsírozott tepsiben pirosra sütjük, melegében vaníliás porcukorral meghintjük.

Karácsonyi lekváros kalács

Hozzávalók:1 kg liszt, 70 dkg szilvalekvár, 4 evőkanál cukor, 3 dkg élesztő, 3 tojás, 3 evőkanál zsír, fél dl tej, csipetnyi só

Elkészítése: A megszitált lisztet a hozzávalókkal közép keménységűre dagasztjuk. Meglisztezzük, letakarjuk, és fél óráig kelni hagyjuk. Kinyújtjuk ujjnyi vastagra és szilvalekvárral egyenletesen megkenjük. Két szélét felhajtjuk és felcsavarjuk. Tetejét felvert tojással megkenjük és nem túl forró sütőben egyenletes hőmérsékleten sütjük legalább 40-45 percig. Kihűlés után szeleteljük.

Bosnyák szelet (penyigei szilvalekvárral)

Hozzávalók:

  • 25 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 10 dkg vaj, 10 dkg cukor, 1 citrom, 1 tojás, 2 vanília, 1-2 evőkanál tej, 10 dkg szilvalekvár

Elkészítése: A lisztet a vajjal, a sütőporral, a citrom reszelt héjával és levével, a vaníliával eldörzsöljük, majd hozzáadjuk a tojást és a tejet. Könnyen dolgozható tésztává gyúrjuk. Vajazott tepsi aljára téve félujjnyi vastag szilvalekvárral megkenjük. Erre 10 dkg lisztből, 10 dkg vajból, 5 dkg cukorból és 5 dkg darált dióból masszát készítünk. Ebből a masszából mogyorónyi golyócskákat formálunk és sorba rajkuk a tetején. Előmelegített sütőben kisütjük. Meghintjük porcukorral és hosszúkás szeletekre vágjuk.

Diós-lekváros kocka

Hozzávalók:

  • Tésztához: 4 tojás, 12 dkg porcukor, 10 dkg darált dió, 5 dkg rétesliszt, 1 csomag vaníliás cukor, 5 dkg egész dióbél, 15 dkg szilvalekvár
  • Töltelékhez: 25 dkg porcukor, 2 kanál meleg víz, 2 kanál citromlé, kávéskanálnyi étolaj

Elkészítése: A keményre felvert tojáshabba belekeverjük a porcukrot, tojássárgáját, vaníliáscukrot, a darált diót és a réteslisztet. Összekeverjük és kikent, meglisztezett tepsire öntjük. Mérsékelt tűzön sütjük. A kihűlt tésztát kockákra vágjuk, feltört szilvalekvárral összeragasztjuk. Citrommázat készítünk: A meleg vizet és a citromlevet ráöntjük a porcukorra. Hozzáadjuk az olajat és addig keverjük, míg megsűrűsödik. Bevonjuk vele a kockákat és a tetejükre feldarabolt dióbelet teszünk díszítésként.

Csalogató

Hozzávalók:

  • Tésztához: 20 dkg liszt, 20 dkg cukor, 12 dkg vaj, 2 tojássárgája, 15 dkg szilvalekvár
  • Töltelékhez: 20 dkg darált dió, 25 dkg cukor, 5 tojásfehérje, 1 csomag vaníliacukor

Elkészítése: 20 dkg lisztból, 12 dkg vajból, 20 dkg cukorból és 2 tojássárgájából tésztát gyúrunk. Tepsibe tessszük, lekvárral megkenjük. Félig sütjük, a sütőből kivéve a következő tölteléket tesszük rá: 5 tojás habját 20 dkg darált diót, 25 dg cukrot és egy csomag vaníliacukrot simára keverünk. Egyenletesen, gyorsan rákenjük a tésztára és újra sütjük. Kivétel után vékony szeletekre vágjuk.

Szilvaország Egyesület

Egy térség, egy közösség.
Önkéntesség erősítése Szatmárban!